اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز اخبار اجتماعی حال کارگران خوب نیست!

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران اعتقاد است اگر دستمزد کارگران چندبرابر خط فقر بود شاید موجب تورم می‌شد ولی در شرایط فعلی زیاد کردن مزد به تورم دامن‌ ن

حال کارگران خوب نیست!

حال کارگران خوب نیست!

عبارات مهم : انجمن

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اعتقاد است اگر دستمزد کارگران چندبرابر خط فقر بود شاید موجب تورم می شد ولی در شرایط فعلی زیاد کردن مزد به تورم دامن نمی زند. به گفته وی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی با تمام مزایا رقمی نیست که به معیشت یک کارگر و خانواده اش کمک کند.

هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، اظهارکرد: نیمی از جمعیت کشور را خانوارهای کارگری تشکیل می دهند که باید قدرت خرید نسبی داشته باشند تا بتوانند امرار معاش کنند. هنگامی که این جمعیت قدرت خرید و اجازه خرید نداشته باشد چگونه انتظار داریم که تولید کننده تولید کند و تولیدات داخل فروش برود.

حال کارگران خوب نیست!

وی با بیان اینکه امروز بحث ما معیشت خانوار است و بحث تورم را مطرح نمی کنیم، افزود: نمایندگان ما در شورای عالی کار هم به این نتیجه رسیده اند که امروز درصدی روی قیمت تورم اضافه و به حقوق کارگران اضافه شود دردی از کارگر دوا نمی کند. به همین علت به دنبال بحث معیشت کارگر هستیم چون کارگر با این عدد و رقم نمی تواند زندگی کند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور عزیزمان ایران گفت: به فرض اینکه قیمت تورم زیر پنج درصد رسیده باشد، آنچه در کف بازار و زندگی کارگران ملموس است باید مورد توجه قرار گیرد و اینکه آیا با این میزان درآمد می توانیم زندگی چهار نفر را اداره کنیم یا نه؟

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران اعتقاد است اگر دستمزد کارگران چندبرابر خط فقر بود شاید موجب تورم می‌شد ولی در شرایط فعلی زیاد کردن مزد به تورم دامن‌ ن

ابوی گفت: هرقدر که تولید کننده و بازاری کالا عرضه کنند ولی مشتری نباشد چه فایده ای دارد؟ مشتریان تولید داخلی جامعه کارگری هستند ولی هنگامی که توان خرید نداشته باشند که کالای ایرانی بخرند و مشابهش ارزان تر است سراغ کالای خارجی می روند.

به اعتقاد این مقام مسئول کارگری یکی از علل مهم عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار، فقدان قدرت خرید در جامعه است که موجب شده است قاچاقچیان از این خلا سوء استفاده و کالای قاچاق وارد کشور کنند.

وی با بیان اینکه که امروز سفره های کارگران خالی تر و معیشت آنها سخت تر شده است هست، گفت: مقام معظم رهبری همواره دو مساله امنیت و معیشت را به عنوان دغدغه مهم کارگران مورد تاکید قرار داده اند. ما به دنبال سیاه نمایی نیستیم که بگوییم دولت زحمت نمی کشد و قیمت تورم را کم کردن نمی دهد و به اقشار آسیب پذیر توجه نمی کند ولی حقیقت این است که حال کارگران خوب نیست و یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان دریافتی با تمام مزایا رقمی نیست که به معیشت کارگر و خانواده اش کمک کند.

حال کارگران خوب نیست!

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در آخر با تاکید بر اینکه زیاد کردن دستمزد به تورم منجر نمی شود، گفت: دستمزد کارگران سالهای سال است عقب مانده هست. اگر دستمزدها اوج و چندین برابر خط فقر بود این امکان بود که موجب تورم شود ولی در حال حاضر کیلومترها با خط فقر و معیشت فاصله داریم و باید این عقب ماندگی جبران شود.

واژه های کلیدی: انجمن | زندگی | کارگر | دستمزد | کارگری | کارگران | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog