اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی استیضاح کم‌کم به مساله‌ای تکراری تبدیل شده است است/ مردم ترجیح می‌دهند دولت کا

نماینده اصلاح‌طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت: بعضی نمایندگان طبیعتشان استیضاح کردن است و به طور مستمر به این رفتارها ادامه می‌دهند پرسش و پاسخ ح

استیضاح کم‌کم به مساله‌ای تکراری تبدیل شده است است/ مردم ترجیح می‌دهند دولت کا

جلودارزاده: استیضاح کم کم به مساله ای تکراری تبدیل شده است است/ مردم ترجیح می دهند دولت کار کند و در جهت اصلاح امور قدم بردارد

عبارات مهم : استیضاح

نماینده اصلاح طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت: بعضی نمایندگان طبیعتشان استیضاح کردن است و به طور مستمر به این رفتارها ادامه می دهند پرسش و پاسخ حق نمایندگان است به شرطی که قبح استیضاح گرفته نشود.

سهیلا جلودارزاده در گفت وگو با ایلنا، با اشاره به اظهارنظرهای موجود راجع به استیضاح وزرا عنوان کرد: این بیانات بازتاب نتیجه استیضاح است و اشکالی هم ندارد. در واقع استیضاح هنگامی که به این شکل جدی می شود که نمایندگان در خصوص مردم احساس مسئولیت و پاسخگویی کنند و نتیجه استیضاح هم همان نظر مردم هست؛ چراکه نمایندگان منتخب مردم هستند.

وی افزود: به نظر می آید از آنجایی که قانونگذاران این نتیجه را قبول کرده اند حداقل نفع استیضاح امر به معروف و نهی از منکر هست. البته اگر تهمت، آبروریزی و بی اخلاقی در استیضاح دخیل نشود ، می تواند مثبت باشد و جنبه هشداری هم دارد. ولی کسانی که می گویند استیضاح نتیجه نداشته در واقع نتیجه مورد نظر آنها نبوده هست. استیضاح مشمول بر دو نتیجه هست؛ از بین بردن وزیر به طور کامل و هشدار جهت اصلاح امور .

استیضاح کم‌کم به مساله‌ای تکراری تبدیل شده است است/ مردم ترجیح می‌دهند دولت کا

جلودارزاده افزود: بعد از این استیضاح وزیر از اطرافیانش و هم نظرانش مواظبت بیشتری می کند و به اصلاح امور می پردازد. در استیضاح اخیر هم خلافی صورت نگرفته هرچند بعضی عصبانی شدند ولی وزرا هم جواب آنها را می دادند. من با استیضاح موافق نبودم؛ چراکه واقعا وقت مجلس گرفته شد. یعنی حدود دو روز وقت کمیسیون ها و نزدیک دو ماه وقت وزرا گرفته شد.

وی در خصوص بیانات امروز بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید گفت: احتمالا آقای پارسایی در حال حاضر عصبانی است و این پرسشها را مطرح کرده هست. بهتر است یکشنبه بار دیگر با ایشان صحبت کنید. ولی بعضی افراد فکر می کنند اگر وزیری از بین بردن نشود بگویند از اقتدار مجلس کاسته شده است است ولی در واقعیت مجلس خوب، مجلسی است که قانونی عمل کند و هشدار دهد، تصمیم به از بین بردن مرحله آخر هست. استیضاح در هر صورت باعث می شود از جنگ سرد، تردید و دودلی جلوگیری شود ولی نباید عادت و تکراری شود.

نماینده اصلاح‌طلب مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت: بعضی نمایندگان طبیعتشان استیضاح کردن است و به طور مستمر به این رفتارها ادامه می‌دهند پرسش و پاسخ ح

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به بعضی نمایندگان که طبیعتی نقدکننده دارند، گفت: نمایندگان هر لحظه پرسش و استیضاح می کنند ولی آقای آخوندی جهت چندمین بار استیضاح شدند و تکرار این امر از قبح مجلس کم می کند. چراکه بعضی نمایندگان طبیعتشان استیضاح کردن است و این امر هر دلیلی می تواند داشته باشد ولی اکثرا جهت رسیدن به خواسته هایشان از دولت انتخابی است.

وی با تاکید بر هشداری که استیضاح جهت نمایندگان و دولت داشت، تصریح کرد: این اوضاع هشدار به دولت بود؛ چراکه از این به بعد باید نامه های نمایندگان را با دقت بیشتری بخواند. آنها نمایندگان ملت هستند و هشدار این استیضاح به مجلس هم این بود که در دولت قبل و دولت احمدی نژاد از این برنامه ها زیاد داشته هست. ولی در این دوره مردم توان این مساله را ندارند و ترجیح می دهند دولت کار کند و در جهت اصلاح امور قدم بردارد.

جلودارزاده در آخر گفت: مساله استیضاح کم کم به مساله ای تکراری تبدیل می شود و کارآمدی خود را از دست می دهد. ولی در هر صورت شخصی که باید عبرت می گرفت، گرفت ولی کسی که بخواهد ضربه بزند از استیضاح هم دست برنمی دارد و به طور مستمر به رفتارهایش ادامه می دهد هرچند منجر به خدشه دار شدن قبح مجلس شود.

استیضاح کم‌کم به مساله‌ای تکراری تبدیل شده است است/ مردم ترجیح می‌دهند دولت کا

واژه های کلیدی: استیضاح | اصلاح طلب | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog