اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری رخدادهای سریال «پدر» دور از واقعیت هستند

نام های پشت صحنه سریال «پدر»، از جمله بهرنگ توفیقی کارگردان و حامد عنقا نویسنده و همچنین حضور بازیگرانی مانند مهدی سلطانی و لعیا زنگنه، انتظارها را از این سریال

رخدادهای سریال «پدر» دور از واقعیت هستند

رخدادهای سریال «پدر» دور از واقعیت هستند

عبارات مهم : سریال

نام های پشت صحنه سریال «پدر»، از جمله بهرنگ توفیقی کارگردان و حامد عنقا نویسنده و همچنین حضور بازیگرانی مانند مهدی سلطانی و لعیا زنگنه، انتظارها را از این سریال اوج برده بود ولی حالا که سه قسمت از سریال می گذرد، غیرواقعی بودن اتفاقات، چنان توی ذوق مخاطب می زند که او از همراهی با قصه و شخصیت ها جا می ماند و انتظارش از سازندگان برآورده نمی شود. در ادامه نگاهی می اندازیم به سه علت باورپذیر نبودن قصه سریال «پدر» :

۱-غیرواقعی بودن فضای دانشگاه
تصویری که سریال «پدر» از دانشگاه نشان می دهد، آن قدر خیالی و غیرواقعی است که مخاطب را به شک می اندازد که نکند سازندگان سریال تا به حال فضای دانشگاه را ندیده اند و با ساده ترین قوانین آن آشنایی ندارند! مسئله دزدیدن سؤالات امتحان به وسیله «لیلا»، آن قدر سطحی و فانتزی از آب درآمده است که رسماً نسبتی با واقعیت ندارد. هنگامی که دانشجویان دور استاد جمع می شوند، «لیلا» گوشی تلفن همراه استاد را از روی میز برمی دارد و سؤالات را در گوشی او پیدا می کند، به همین سادگی! حالا راجع به این که چطور استاد در فاصله ای که لیلا گوشی را برمی دارد و سؤالات را پیدا می کند، متوجه نمی شود که موبایلش روی میز نیست یا اصلاً آیا گوشی تلفن همراه استاد که سؤالات امتحان در آن است رمز ندارد؟ بهتر است زیاد خودتان را درگیر منطق ماجرا و سؤالات این چنینی نکنید چون جواب منطقی و قانع کننده ای پیدا نخواهید کرد.

نکته دیگر آن که عنوان شکایت دخترها از «حامد» به خاطر اتفاقات رخ داده در کلاس، مستقیماً به کمیته انضباطی مربوط می شود ولی در سریال هنگامی که عنوان مطرح می شود، مسئول آموزش دانشگاه در نقش همه کاره کمیته انضباطی ظاهر می شود و به این اتفاق پیگیری می کند. به علاوه فضای دانشگاه، اصلاً این گونه نیست که تعدادی از دانشجویان با هم یک باند تشکیل دهند، خرابکاری کنند و لات بازی دربیاورند! اصولاً دانشجوها حتی در پرسشها ساده ای مانند لغو کردن یک کلاس یا امتحان هم با یکدیگر هماهنگ نیستند، چه برسد به این که نقشه بکشند آبروی یکی از همکلاسی هایشان را در دانشگاه ببرند و او را خراب کنند!

در سریال «پدر» می بینیم آن باند خرابکار، یک امتحان معمولی مانند میان ترم را بیش از حد جدی گرفته اند و دلواپس این هستند که اگر امتحان شان را خراب کنند، مشروط می شوند! می دانید که دانشجوها به خاطر نمره نیاوردن فقط یک درس، مشروط نمی شوند و بدتر آن که با خراب کردن میان ترم، لزوماً از آن درس از بین بردن نمی شوند! این اتفاقات بی منطق، فقط در دانشگاه سریال «پدر» با آن قوانین عجیبش می افتد و باور اتفاقات را جهت مخاطب سخت می کند.

۲-رفتار «حامد» با دانشجویان دختر
در قسمت سوم سریال، چند نفر از دختران همکلاسی «حامد» که فکر می کنند او، دزدی سؤالات امتحان به وسیله «لیلا» را لو داده هست، طبق نقشه قبلی او را دوره و تلاش می کنند از او در کنار خودشان تصویر بگیرند تا آبروی او را ببرند و یکی از آن ها با مسخره بازی راه «حامد» را سد و به او ابراز علاقه می کند.

در این شرایط «حامد» جهت فرار از گناه، از پنجره کلاس به بیرون می پرد! واقعاً چند نفر از پسرهای دانشجو، ممکن است در چنین شرایطی، مانند حامد این عکس العمل احمقانه را از خود نشان بدهند و راه های ساده تر و بهتر است بگوییم عاقلانه تری به ذهنشان خطور نکند؟ در حالی که «حامد» می تواند با داد و هوار، بقیه دانشجوها را به کلاس بکشاند یا دختر مزاحم را کنار بزند و فرار کند، ترجیح می دهد از پنجره خودش را به پایین پرت کند! عجیب آن که هنگامی که دختر مزاحم دارد به زور با او تصویر می گیرد، حتی دستش را جلوی صورتش نمی آورد تا صورتش را بپوشاند! این سکانس، سوژه شبکه های اجتماعی هم شده است و بسیاری از بازدیدکنندگان با آن شوخی کرده اند.

۳-شخصیت مطلقاً سفید «حامد»
«حامد» آن فرزند خوب پدر و مادر است که مدام قربان صدقه اش می روند، همان شاگرد زرنگ دانشگاه است که بالاترین نمره را در امتحانات می گیرد، همه درس های سخت را بلد است و اتفاقاً بسیار اعتقاد و به پرسشها مذهبی هم پایبند است! شخصیت «حامد» آدم خوب قصه است که همه چیزتمام است و شبیه او را نه در واقعیت که فقط در فیلم و سریال و قصه ها می بینیم.

رخدادهای سریال «پدر» دور از واقعیت هستند

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: سریال | امتحان | دانشگاه | دانشگاه | امتحانات | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog