اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری در رودربایستی گیر کردم! / عثمان محمدپرست

نوازنده پیشکسوت دوتار خراسان راجع به کنسرت موسیقی محلی خراسان که اخیرا برگزار شد، گفت: با درخواست مسؤول برگزاری، در رودربایستی گیر کردم و بعد از خواهش بسیار گفت

در رودربایستی گیر کردم! / عثمان محمدپرست

عثمان محمدپرست: در رودربایستی گیر کردم!

عبارات مهم : ایران

نوازنده پیشکسوت دوتار خراسان راجع به کنسرت موسیقی محلی خراسان که اخیرا برگزار شد، گفت: با درخواست مسؤول برگزاری، در رودربایستی گیر کردم و بعد از خواهش بسیار گفت برایم بلیت هواپیما می گیرد تا فقط جهت صحبت در یکی از روزهای اجرای کنسرت حاضر شوم، من هم پذیرفتم.

عثمان محمدپرست در گفت وگو با ایسنا، بیان کرد: در کنسرت موسیقی خراسان که در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، من هیچ اجرایی نداشتم . قبل از برگزاری کنسرت با من تماس گرفتند و خواهش کردند که اجرا کنم ولی قبول نکردم، لیکن من بیمارم، روی ویلچر می نشینم و اصلا نمی توانم راه بروم. من در این کنسرت اجرا نداشتم. برایم بلیت هواپیما تهیه کردند و جهت دو شب به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمدم، با اینکه اجرایی نداشتم ولی چند دقیقه ای صحبت کردم.

او با بیان اینکه برایم سخت بود که به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کنم، افزود: ولی شخصی که با من تماس گرفت، اصرار زیادی کرد و گفت «این کار جهت شما و موسیقی خراسان انجام شده است هست، در اصل شما موسیقی خراسان هستی»، من هم بعد از شنیدن این حرف ها پذیرفتم که در این کنسرت حاضر شوم.

این نوازنده پیشکسوت خراسان ادامه داد: کسی قبل از برنامه ریزی کنسرت موسیقی با من هماهنگی انجام نداده بود و تنها دو روز قبل از اجرا با من تماس گرفته و درخواست شد که در یکی از مراسم حاضر شوم و جهت چند دقیقه صحبت کنم.

او راجع به اینکه آیا جهت حضورش در این مراسم مبلغی هم دریافت کرده است یا نه؟ اظهار کرد: هیچ مبلغی به من پرداخت نشده هست. فقط برایم بلیت هواپیما خریدند و در مدتی هم که در پایتخت کشور عزیزمان ایران بودم، در منزل کسی که این کارها را هماهنگ کرده بود و اسمش را به خاطر نمی آورم، اقامت داشتم.

این نوازنده پیشکسوت راجع به اوضاع جسمی اش توضیح داد: از روی نا آگاهی کمرم را عمل جراحی کردم و حدود یک سال است که اصلا نمی توانم راه بروم، درواقع بدون ویلچر نمی توانم کاری انجام دهم.

این هنرمند ۸۳ ساله، اهل یکی از شهرهای جنوب شرقی خراسان، در شهر خواف است که علاوه بر دوتار و سه تار، ویولن هم می نوازد. عثمان محمدپرست شش پسر دارد و سه دختر که هیچکدام در موسیقی پیش پدرشان شاگردی نکردند و ساز نمی نوازند.

در رودربایستی گیر کردم! / عثمان محمدپرست

واژه های کلیدی: ایران | کنسرت | خراسان | موسیقی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog