اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز اخبار پزشکی ترفندهایی جهت کم کردن درد سیاتیک

سیاتیک نوعی درد پای ناشی از عصب ظریف پشت شکمی است که شایع‌ترین علت آن فتق دیسک است.

ترفندهایی جهت کم کردن درد سیاتیک

ترفندهایی جهت کم کردن درد سیاتیک

عبارات مهم : احساس

سیاتیک نوعی درد پای ناشی از عصب ظریف پشت شکمی است که مرسوم ترین علت آن فتق دیسک است.

به گزارش گروه تحریریه سایت، اگرچه درد در ریشه های عصبی در هر دو طرف ستون فقرات قرار داشته و احساس می شود، ولی از طریق عصب سیاتیک عبور می کند و از ریشه ای به ریشه دیگر گسترش می یابد. این درد پا که رادیکولوپاتی نامیده می شود، اغلب شدیدتر از درد کمر است و معمولاً در یک پا احساس می شود و می تواند غیر قابل تحمل باشد. بعضی افراد آن را به درد عصبی دندان تشبیه کرده اند.

ترفندهایی جهت کم کردن درد سیاتیک

درد سیاتیک

شایع ترین علت سیاتیک فتق دیسک است: هنگامی که در یک دیسک شکاف ایجاد می شود، می تواند عصب سیاتیک را تخریب کند. معمولاً علائم مرسوم در عرض شش هفته خود را نشان می دهند، ولی جهت بعضی افراد، بروز درد می تواند به مراتب زیاد طول بکشد.

در اینجا چند راه درمان سیاتیک وجود دارد که ارزش امتحان کردن را دارند:

سیاتیک نوعی درد پای ناشی از عصب ظریف پشت شکمی است که شایع‌ترین علت آن فتق دیسک است.

ماساژ نقاط ماشه ای (نقاط دردناک عضلانی)

اگر دچار سیاتیک هستید، انتظار این را نداشته باشید که ماساژ آب گرم دردتان را تسکین دهد. در این موقعیت درمان نقاط ماشه ای (تریگرپوینت) عالی ترین گزینه هست. عصب سیاتیک در زیر ماهیچه ای به نام پیریفورمیس (ماهیچه گلابی شکل) جای گرفته است که در زیر عضله گلوتئال هست. هنگامی که ماهیچه پیریفورمیس سفت می شود، عصب سیاتیک را نیز در تنگنا قرار می دهد و ایجاد حسی تلخ و احساس بی حسی در پایین پا را باعث می شود.

درمانگر متخصص، فشار را، به منظور جنبش و تورم ناحیه مورد نظر، (تریگرپوینت)، در ماهیچه پیریفورمیس و همچنین در ماهیچه ی زیر کمر و گلوتئال، اعمال می کند. به طور معمول درمان در 7 تا 10 روز اجرا می شود. اگر بیمار در چهارمین ویزیت، پیشرفتی ملاحظه نکرد، باید روش دیگری از درمان را امتحان کند.

ترفندهایی جهت کم کردن درد سیاتیک

مراقبت کایروپراکتیک

کایروپراکتیک یا درمان دستی، علم آشنایی مفاصل و ستون فقرات و هماهنگ کردن آن هاست. 60 درصد از مردم مبتلا به درد سیاتیک که از سایر روش های درمانی نتیجه ای نگرفته اند و سپس به تجربه دستکاری ستون فقرات و مواظبت کایروپراکتیک روی آورده اند در مقایسه با آن بیمارانی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند نتیجه ی مشابهی را کسب کرده و همان قدر از درد رهانیده شده است اند.

روغن فلفل قرمز یکی از روغن های موضعی محبوب جهت کم کردن درد سیاتیک هست. کپسایسین موجود در این فلفل، باعث جدا شدن ترکیبات مسبب درد از عصب سیاتیک می شود.

سیاتیک نوعی درد پای ناشی از عصب ظریف پشت شکمی است که شایع‌ترین علت آن فتق دیسک است.

در مطالعه ای حدود 120 نفر به مدت 4 هفته و هفته ای 3 بار به وسیله یک کایروپراکتر ویزیت می شدند و بعد از آن نیز به ملاقات های هفتگی خود ادامه می دادند و با اتمام درمان، احساس بهتری داشتند.

در افرادی که به مواظبت کایروپراکتیک پاسخ دادند، مزایا به مدت یک سال ادامه داشت.

ترفندهایی جهت کم کردن درد سیاتیک

دستکاری ستون فقرات ممکن است در سیستم عصبی پاسخی ایجاد کند که درد را کم کردن می دهد و مجدداً حرکت طبیعی را به ناحیه آسیب دیده بازگرداند. همچنین التهاب را کم کردن می دهد و شرایطی ایجاد می کند که مکانیسم های طبیعی بدن را اصلاح می بخشد.

یخ یا گرما

از آنجایی که عصب سیاتیک در پا و باسن عمیقاً قرارگرفته هست، قرار دادن کمپرس یخ و کیسه آب گرم بر روی سطح پوست، نمی تواند التهاب داخلی را تسکین ببخشد. ولی درمان های قدیمی و باارزش می توانند بافایده باشند مانند کانترایریتانت ها. این دارو ترکیبی از جوهر نعنا، متیل سالیسیلات و کافور است و به علت اینکه یک احساس خنکی و بی حسی در ناحیه دردناک ایجاد می کند، بسیار کمک کننده است.

طب سوزنی

شما می توانید به زودی در نخستین جلسه طب سوزنی تسکین درد را تجربه کنید، اگرچه حدود 12 جلسه جهت اصلاح بهتر هست. یک مطالعه کوچک در مجله طب چینی سنتی نشان داد که بعد از یک دوره طب سوزنی از 30 نفر مبتلا به سیاتیک، 17 مورد بهبودی کامل و 10 نفر کم کردن علائم را با طب سوزنی گرم (که در آن سوزن ها حرارت می بینند) تجربه کردند.

یوگا

یک مطالعه گزارش داد افراد مبتلا به کمردرد مزمنی که طی 16 هفته یوگا کار کرده بودند، 64٪ از میزان دردشان و 77٪ از میزان ناتوانی ارزش کاسته شده است بود. اگرچه اثرات یوگا بر سیاتیک کمتر روشن هست، ولی فرم های ملایم ممکن است سودمند باشد، تمرین یوگا می تواند با تقویت عضلات و اصلاح انعطاف پذیری به بیماران مبتلا به سیاتیک کمک کند. حرکت و عملکرد بهتر، کمتر آن ها را در وضعیتی قرار می دهد که می تواند تشدیدکننده سیاتیک باشد.

روغن فلفل قرمز

روغن فلفل قرمز یکی از روغن های موضعی محبوب جهت کم کردن درد سیاتیک هست. کپسایسین موجود در این فلفل، باعث جدا شدن ترکیبات مسبب درد از عصب سیاتیک می شود.

پنجه شیطان

پنجه شیطان، یک داروی گیاهی و ضدالتهاب نیرومند است که مانند ایبوپروفن و داروهای مشابه که جلوی عوامل التهاب زا را می گیرند، عمل می کند. بررسی های ایمنی نشان می دهد که این دارو به آسانی به وسیله اکثر مردم تحمل می شود، ولی نباید به وسیله بیماران مبتلا به زخم های پپتیک یا مصرف کنندگان داروهای رقیق کننده خون استفاده شود.

مسکن ها و آرام بخش های عضلانی

مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، چه بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا با نسخه، می توانند باعث کم کردن درد شوند. از آنجایی که اسپاسم های عضلانی (گرفتگی های عضلانی) دردناک ممکن است همراه با فتق دیسک باشند، پزشکان بعضی اوقات آرامبخش عضلانی یا داروهای کم کردن دهنده درد را تجویز می کنند. یک نکته: این داروها به تسکین درد ناشی از فشار بر روی عصب سیاتیک، کمک نمی کنند.

تزریق استروئید اپیدورال

افرادی که درد آن ها بعد از یک ماه کم کردن پیدا نکرده و درمان های دیگر نیز تأثیری بر آن ها نداشته هست، ممکن است دردشان با تزریق استروئید اپیدورال به کمر در نزدیکی عصب سیاتیک اصلاح یابد. امید این است که التهاب را در داخل این شاخه عصب کم کردن دهد. به علت نگرانی در مورد عوارض جانبی مانند از دست دادن تراکم استخوان، تزریق های اپیدورال محدود به 3 سال است.

ورزش و فیزیوتراپی

تحرک به طور معمول آخرین چیزی است که افراد مبتلا به سیاتیک می خواهند انجام دهند، ولی مهم است که فعالیت جسمی داشته باشید. دراز کشیدن در رختخواب باعث می شود که درد زیاد طول بکشد. ورزش، جریان خون را به دیسک و عصب زیاد کردن داده و به خلاصی از مواد شیمیایی عامل التهاب کمک می کند. یک پیاده روی 15 تا 20 دقیقه ای را در برنامه تان بگنجانید.

اگر بیش از حد صدمه دیده اید، یک حرکت ایروبیکی مانند شنا یا ورزش در آب را امتحان کنید. در هنگام ورزش در آب، فشار زیادی بر روی کمر وارد نمی شود. ممکن است نیازمند ملاقات با یک درمانگر فیزیکی باشید که بتواند تمرینات کششی را جهت بازگرداندن انعطاف پذیری به کمر یا حرکت هایی که باعث تقویت عضلات اصلی، کمک به تثبیت ستون فقرات و کم کردن احتمال آسیب های مشابه می شوند، تجویز کند.

جراحی

ممکن است بعد از 4 تا 6 هفته ادامه داشتن علائم، بیمار واجد شرایط جراحی باشد. طبق بررسی ها، افرادی که جهت فتقِ دیسک جراحی کرده اند، بعد از سه ماه، کم کردن درد و ناتوانی بیشتری را نسبت به بیمارانی که جراحی نداشتند، تجربه کرده اند. این مزایا تا 4 سال ادامه یافت.

واژه های کلیدی: احساس | جراحی | درمانی | عضلانی | عمل جراحی | درمان سیاتیک | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog