اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز افغانستان شمار کشته‌های تظاهرات کابل به 7 تن رسید

شمار کشته شدگان تظاهرات اعراض آمیز در پایتخت افغانستان به 7 نفر رسید و دست کم 10 تن نیز در این تظاهرات زخمی شدند.

شمار کشته‌های تظاهرات کابل به 7 تن رسید

به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان کلوب خبرنگاران، مردم کابل از ساعت 10 صبحگاه امروز (جمعه) در اعتراض به گسترش ناامنی ها در افغانستان، به خاص انفجار مهیب روز چهارشنبه پایتخت دست به تظاهرات اعتراض آمیز علیه دولت زدند.
تظاهرکنندگان شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «ما عدالت و امنیت می خواهیم» سرمی دادند و خواستار استعفای مدیر جمهوری و مدیر اجرائی دولت از مقام خود شدند.
دسته ای از معترضان خشمگین به بیمارستان «ایمرجنسی» کابل در منطقه وزیراکبرخان هجوم بردند و جسد دو تن از کشته شدگان در تظاهرات امروز را به میان جمعیت آوردند.
شبکه های اجتماعی افغانستان گزارش دادند که ژنرال «عبدالرشید دوستم» که از حدود دو هفته قبل در ترکیه به سر می برد، امروز جهت پیوستن به تظاهرات خود را به کابل رسانده است.
«احمد ضیاء مسعود»، نماینده پیشین مدیر جمهوری افغانستان در امور اصلاحات و حکومتداری خوب نیز در میان جمعیت تظاهرکننده، حضور یافته است.
شرکت کنندگان در این تظاهرات که از مناطق متفاوت در میدان زنبق، نزدیک محل انفجار مهیب روز چهارشتبه که به کشته شدن 100 تن و زخمی شدن بیش از 400 تن انجامید، گرد آمدند، قصد داشتند که به سمت کاخ ریاست جمهوری حرکت کنند که با تیراندازی هوائی و یورش ماموران نظامی مواجه شدند.
ماموران پلیس با ماشین های آب پاش و گاز اشک آور نیز مانع حرکت دسته های معترضان به خیابانی که کاخ ریاست جمهوری و قصر سپیدار، محل استقرار مدیر اجرائی دولت افغانستان در آن قرار دارد، شدند.
ایرنا نوشت: بعضی از گردانندگان این تظاهرات به خبرنگاران گفتند که این تظاهرات تا وقت دستیابی به خواسته های خود این محل را ترک نخواهند کرد.

عبارات مهم : تظاهرات
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تظاهرات | افغانستان | افغانستان | ریاست جمهوری | تظاهرات کابل | انفجار مهیب | انفجار تروریستی | سفارت کشور عزیزمان ایران در کابل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog