اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز سیستان و بلوچستان رهاسازی ۵ میلیون لارو ماهی گرمابی در منابع آبی شهرستان زاهدان

مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان از رهاسازی ۵ میلیون لارو ماهی گرمابی در منابع آبی شهرستان زاهدان خبر داد.

رهاسازی ۵ میلیون لارو ماهی گرمابی در منابع آبی شهرستان زاهدان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،محبعلی سیستانی گفت: بارش های مناسب در شهرستان زاهدان موجب شده است تعدادی از منابع آبی کاملاً آبگیری شود و موقعیت مناسبی را جهت رهاسازی فرزند ماهیان گرمابی در آب بندها فراهم کرده هست.

وی افزود: در این راستا از ابتدای سال تاکنون تعداد پنج میلیون قطعه لارو از گونه کپور ماهیان به منظور زیاد کردن مصرف سرانه آبزیان در روستاها در منابع آبی روستای “گلوگاه” بخش “کورین” شهرستان زاهدان رهاسازی شده است و این روند همچنان ادامه دارد.
وی برگزاری دوره آموزشی خاص فروشندگان و پرورش دهندگان ماهی در شهرستان زاهدان اشاره کرد و گفت: به منظور آگاهی، توانمندسازی و آشنایی زیاد فروشندگان و پرورش دهندگان آبزیان، در روزهای اخیر دوره آموزشی با حضور 30 نفر در محل اداره شیلات شهرستان زاهدان برگزار شد.
سیستانی ادامه داد: در این دوره آموزشی شرکت کنندگان با روش های متفاوت حمل و نقل بهداشتی و عرضه زنده آبزیان آشنا شدند تا عرضه آبزیان در شهرستان زاهدان رونق بیشتری پیدا کند.
مدیرکل شیلات سیستان و بلوچستان بیان کرد: همچنین در روزهای اخیر نخستین مرحله توزیع رایگان فرزند ماهی به تعداد 16 هزار قطعه از 2 گونه آمور و کپور بین 21 استخر پرورش ماهی شهرستان سیب و سوران انجام شد که با توزیع این تعداد فرزند ماهی انتظار می رود تا آخر فصل پرورش حدود 25 تن ماهی تولید و روانه بازار مصرف استان شود.
انتهای پیام/گ

واژه های کلیدی: فرزند | منابع | زاهدان | آموزشی | زاهدان | رهاسازی | رهاسازی | لارو ماهی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog