اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز فرهنگی هنری جستجوی حقیقتی که جهت مهمان ماه عسل نهایی تلخ داشت

برنامه امشب ماه عسل روایتگر جابه‌جایی دو نوزاد بود. فرزند | خانواده | ماه عسل | احسان علیخانی | جابه جایی نوزاد در بیمارستان | حادثه تروریستی تهران |

جستجوی حقیقتی که جهت مهمان ماه عسل نهایی تلخ داشت

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیونگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ برنامه امشب ماه عسل روایتگر جابه جایی دو نوزاد بود.
علیخانی در این برنامه ابتدا با زن زارع گفتگوی خود را شروع کرد.

عبارات مهم : فرزند

خانم زارع اهل یزد بود، در سن 18 سالگی ازدواج کرده و حاصل این ازدواج دو پسر 12 و 10 ساله به نام های سهیل و سامان است.
در ادامه زن زارع از تفاوت ظاهری سامان با برادرش صحبت کرد: سامان از تمامی لحاظ با تمامی افراد خانواده و حتی با خودم و همسرم تفاوت داشت و همه از ما پرسش می کردند که آیا سامان به شما شباهت ندارد.
زارع در پاسخ به پرسش علیخانی مبنی بر اینکه این تفاوت عنوان مهمی جهت شما بود، گفت: جهت من تا یک جایی مهم نبود ولی آخرهای شهریور همسرم گفت دو ساله دارم به یک عنوان فکر می کنم که آیا سامان شبیه ما نیست و این آیا گفتن همسرم خیلی به من تلنگر زد که آیا به من شک کرده است و بعد از فکر کردن تصمیم گرفتیم آزمایش بدهیم. بعد از گذشت سه هفته فهمیدیم که فرزند ها جابه جا شده است اند.
وی افزود: هنگامی که فهميديم فرزند ها جابه جا شدند پدرم عين ابر بهار اشك می ريخت. من تا آن وقت اشك پدرم را نديده بودم. در آن روزها همسرم به من دلداری مي داد كه من هيچ وقت به تو شك نمي کنم، حتی يك در ميليون به تو شك ندارم.
بعد از این اتفاق نمی دانستیم که این مسیر را ادامه بدهیم یا نه؛ روزهای تلخی را سپری کردیم. فقط به این فکر می کردیم که فرزند خودمان در چه خانواده ای بزرگ شده است است.
در ادامه برنامه آقای زارع به گفتگو اضافه شد، او قصه اين جابه جایی فرزند ها را اینگونه ادامه داد: ما بعد از این اتفاق به بیمارستان رفتیم آنها ابتدا همكاری نمی کردند. يك سری تحقيق كرديم و فهميديم در آن روز سه تا پسر فرزند در این بیمارستان به دنيا آمده اند.

اما در كل فكر اينكه سامان را از دست بدهم برایم غيرممكن بود. بعد از بررسی یکی از آنها منتفی شد و یک گزینه دیگر داشتیم.
‏‎‏زارع در پاسخ به پرسش علیخانی در خصوص اینکه اگر به عقب برگردید ادامه می دهید، عنوان کرد: هرگز اين كار را نمي كردم و نمی گذاشتم همسرم به شکش ادامه بدهد من از همه مردم ميخواهم كه هيچ وقت هيچ كس دست به اين اقدام نزند و به این عنوان شك نكند. ما در این مدت به طور مداوم پیگیر دکتر بودیم تا بتوانیم آرام شویم.
‏‎‏خانم زارع ادامه داد: از طرف بیمارستان خیلی بی مقدمه با خانواده ای که فرزند آنها با فرزند ما جابه جا شده است بود (آقای سهیلی) اطلاع داده شده است بود در حالی که ما هیچ شماره ای از این خانواده نداشتیم.
سپس زن سهيلی و پسر بزرگ خانواده در قاب «ماه عسل» حضور پیدا کردند و وی از روزهای تلخی که سپری کردند، گفت: نیمه های آذر ماه سال گذشته همسرم زمانی که از محل کار می آمد حال خوبی نداشت که من گفتم مشکلی پیش آمده که چیزی به من نگفتند. آن روز تصویر سامان را جهت همسرم فرستاده بودند و ایشان روی نوت بوک تصویر را می دیدند و مرتب حالشان دگرگون می شد، ولی به من نمی گفتند تا اینکه تصویر را به من نشان دادند. بدون اینکه بگویند این تصویر متعلق به کدام فرزند هست؛ من همان لحظه گفتم شبیه ما است و به فرزند های ما شباهت دارد. همسرم گفت حرف هایی که شوخی شوخی می گفتیم، جدی شده است هست؛ محمدرضا در بیمارستان جابه جا شده است است.
وی افزود: هنگامی که متوجه شدم راه می رفتم و بلند بلند هم می خنديدم و هم گريه مي كردم. تا دو سه روز حال خوبی نداشتم و مدام اشك می ريختم. همسرم روحیه نیرومند داشت، گفت آیا ناراحتی از حالا به بعد ما پنج تا پسر داريم. خدا چیزی از ما نگرفته تازه یک پسر به ما داده است.
خانم زارع ادامه داد: یک هفته بعد ما به قم رفتیم و همدیگر را دیدیم، قرار شد هفته بعد آنها به یزد بیایند و با خانواده ما آشنا شوند. آقای سهیلی چند بار تماس گرفتند و از علایق سامان پرسش می کرد که چه کادویی جهت سامان بگیرند ولی قسمت نشد!
حتی آقای سهیلی پیشنهاد دادند مراسم خوش حالی بگیریم و خانواده ها با هم آشنا شوند. آرامش آقای سهیلی خیلی خوب بود و به همه ما آرامش می داد.
خانم سهیلی ادامه داد: همسرم همه ما را به آرامش دعوت می کرد ولی فشار روی ایشان بود. سهل انگاری بیمارستان در 10 سال پیش یک طرف و گفتن بی مقدمه این خبر هم از طرف دیگر و اینکه حداقل با یک مشاور صحبت نکردند و بعد از آن به ما اطلاع می دادند باعث شد آقای سهیلی بعد از چند روز به خاطر شوک این اتفاق فوت کند.
این دو خانواده که مادرانشان در استودیو ماه عسل حضور داشتند در ادامه برنامه به این عنوان اشاره کردند که این گونه تصمیم گیری شده است که هر دو خانواده فرزند ای را که پیش از اطلاع از این اتفاق بزرگ می کرده، همچنان نزد خود نگه داری کنند البته رفت و آمد بین این دو خانواده وجود داشته باشد و بعد از بزرگ شدن فرزند ها، خودشان جهت ادامه زندگی تصمیم بگیرند.
در بخش دیگر سامان و سهیل به قاب ماه عسل آمدند و به مناسبت روز تولد این دو، در 19 خرداد و سن 10 سالگی ارزش برنامه ماه عسل کیکی را جهت آنها تدارک دیده بود.
در آخر ویدئویی از اتفاق تروریستی روز گذشته پخش شد و علیخانی به خانواده شهدا تسلیت گفت و اظهار داشت: مردم ما هر لحظه باعشق صلح را دوست دارند، اگر کشوری با ما در یک مناسبت غم انگیز همدردی نمی کند اهمیتی ندارد؛ ولی قول می دهم فرهنگ و هویت کشور نازنین من آنقدر عمیق است که اگر جهت آن کشور اتفاقی بیفتد با شما همدردی می کند. کشور ما جهت کل دنیا صلح و آرامش می خواهد.
گزارش از الهام قبادی
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: فرزند | خانواده | ماه عسل | احسان علیخانی | جابه جایی نوزاد در بیمارستان | حادثه تروریستی تهران |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog