اتاق بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس

اتاق: بین الملل انگلیس ترزا می نخست وزیر انگلیس حزب محافظه کار نظرسنجی کمرس انتخابات پارلمانی

گت بلاگز مازندران دانستنی های ترافیکی راجع به نحوه تنظیم صحیح آینه های ماشین

با تنظیم صحیح آینه های ماشین میزان تصادفات ناشی از فوت ومیر رانندگان وسرنشیان در بزرگراه ها جلوگیری می شود.

دانستنی های ترافیکی راجع به نحوه تنظیم صحیح آینه های ماشین

ستواندوم مرتضی ابراهیمی کارشناس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری،با بیان اینکه تنظیم درست آینه ها ی ماشین بسیار با اهمیت استگفت: شمار زیادی از تصادفات به علت تنظیم نادرست آینه و ایجاد نقاط کور جهت راننده بوده است .

وی با بیان اینکه موسسات و آموزشگاه های رانندگی تنها به آموزش قوانین و اصول اولیه ی رانندگی بسنده می کنند افزود: بعد از موفقیت در دریافت گواهینامه ، فرد در پشت فرمان بر طبق شرایط شروع به کسب تجربه می کند.

دانستنی های ترافیکی راجع به نحوه تنظیم صحیح آینه های ماشین

وی گفت: بعضی از این تجربیات را رانندگان کهنه کار در اختیار دارند ، ولی از بیان آن ها جهت افراد تازه کار عاجزند ، آیا که بیش تر آن ها در ضمیر ناخود آگاه خودشان ضبط شده است هست. گاه بدست آوردن این تجربیات جهت افراد به معنای جان آن ها تمام خواهد شد.

کارشناس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان مازندران افزود : اگر در آینه های کناری، نمای جانبی از خودروی خود را هم مشاهده کنید این تنظیم اشتباه هست.

ستواندوم مرتضی ابراهیمی با بیان اینکه تعداد بی شماری از رانندگان در تنظیم آینه ها دچار مسئله هستند. گفت: همپوشانی زیاد بین آینه وسط و آینه های کناری یکی دیگر از مواردی است که باعث می شود از ظرفیت کامل آینه ها بهره مند نشویم.

وی افزود:اطلاع از اوضاع خودروهای کناری و پشت سر یکی از اطلاعات ناب و حیاتی در هنگام رانندگی است که در ادامه با شرح آن آشنا خواهید شد.

با تنظیم صحیح آینه های ماشین میزان تصادفات ناشی از فوت ومیر رانندگان وسرنشیان در بزرگراه ها جلوگیری می شود.

کارشناس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان مازندران راجع به چگونه آینه ها را تنظیم کنیم گفت: همواره تنظیم آینه ها را در حالت توقف کامل انجام دهید.

ستواندوم مرتضی ابراهیمی افزود: برای داشتن عالی ترین تنظیم جهت آینه سمت راننده کافی ست سر خود را به شیشه ی سمت راننده بچسبانید.

وی گفت: بیشترین مقدار از آینه را در این حالت باید نیمه ی انتهای ماشین پر کند و آینه ی سمت راست هم، در حالی که اوضاع سرِ شما در فضای بین دو صندلی یا قسمت میانی ماشین واقع شده است است ، باید نیمه ی نهایی ماشین را پوشش دهد.

وی با بیان اینکه جهت تنظیم آینه ی وسط در موقعیت رانندگی قرار بگیرید. افزود: آینه را به شکلی تنظیم کنید که با شیشه ی عقب تراز و موازی باشد و تمامیِ شیشه ی عقب را تحت پوشش قرار دهد.

وی گفت: این حالت عالی ترین شکل همپوشانی بین آینه ی وسط و آینه های جانبی است در این حالت خودروی پشتی به محض خارج شدن از دید آینه ی وسط ، در آینه ی جانبی ظاهر می شود ولی هر لحظه در عالی ترین نوع تنظیم هم، ماشین دارای نقاط کور است.

کارشناس اداره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور استان مازندران راجع به نقاط کور گفت:فقط کمی جنب و جوش داشته باشید خودروهای تازه به علت شکل طراحی دارای ستون های قطورتر و شیشه های کم ارتفاع تر و به طبع نقاط کور بیشتری هستند.

دانستنی های ترافیکی راجع به نحوه تنظیم صحیح آینه های ماشین

ستواندوم مرتضی ابراهیمی افزود: بهترین راه حل جهت از بین بردن نقاط کور چرخاندن سر هست، به خصوص در هنگام تعویض خطوط و گردش به چپ یا راست پیش از هرگونه اقدامی جهت چرخش فرمان، حتما گردن خود را جهت کسری از ثانیه به همان سمت بچرخانید و از اوضاع کنار ماشین خود مطلع شوید.

وی گفت: بعضی از خودروهای روزآمد دارای آپشن شناساییِ نقطه ی کور هستند، به گونه ای که با رادارهایی که در اطراف ماشین قرار دارند، مانع را شناسایی کرده و در صورتی که در آینه قابل رویت نباشد، معمولا با روشن شدن چراغی در آینه وجود شیء را به اطلاع راننده می رساند.

انتهای پیام/آ

با تنظیم صحیح آینه های ماشین میزان تصادفات ناشی از فوت ومیر رانندگان وسرنشیان در بزرگراه ها جلوگیری می شود.

واژه های کلیدی: آموزش | تنظیم | ماشین | راننده | رانندگی | آموزشگاه | استان مازندران | دانستنی های ترافیکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog